Cadillac CTS - 420 KM i twin turbo

Cadillac CTS - 420 KM i twin turbo

Cadillac CTS - 420 KM i twin turbo

dat/articles/2013-03/cadillac-cts-420-km-i-twin-turbo-302.jpg
Na zbliżającym się salonie samochodowym w Nowym Yorku zadebiutuje Cadillac CTS. Producent odkrywa powoli karty, a na początek prezentuje najmocniejszą jednostkę napędową

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Cadillac CTS - 420 KM i twin turboNa dzień dzisiejszy nie mamy zdjęć samochodu, ale wiemy, jakie silniki trafią pod maskę CTS-a. Jednym z nich będzie jednostka Twin Turbo V6 o pojemności 3,6 litra, współpracująca z 8-biegową automatyczną skrzynią.
Cadillac CTS - 420 KM i twin turboNowa jednostka korzysta z dwóch turbosprężarek. Takie rozwiązanie jest korzystniejsze, ponieważ mniejsze turbiny mają mniejszą bezwładność, co zapobiega występowaniu opóźnienia po wciśnięciu pedału przyspieszenia.
Cadillac CTS - 420 KM i twin turboV6 może się pochwalić mocą 420 KM oraz momentem obrotowym na poziomie 526 Nm. Cadillac CTS z tym silnikiem legitymuje się sprintem do "setki" na poziomie 5 sekund i prędkością maksymalną 274 km/h.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Cadillac CTS - 420 KM i twin turboProducent oprócz topowej wersji zamierza wyposażyć Cadillaca w 3,6-litrową wolnossącą jednostkę o mocy 321 KM lub dwulitrową turbodoładowaną rzędówkę, generującą 272 KM.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT