Audi S3 Sportback - A3 na sterydach

Audi S3 Sportback - A3 na sterydach

Audi S3 Sportback - A3 na sterydach

dat/articles/2013-02/audi-s3-sportback-a3-na-sterydach-225.jpg
Niemcy właśnie zaprezentowali nowego Sportback-a S3. W tej odmianie ten hatchback potrafi być naprawdę szybki

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Audi S3 Sportback - A3 na sterydachJuż z zewnątrz widać, że Audi S3 to naprawdę mocny samochód. Grill jest podwójnie ożebrowany, tak jak w innych modelach z oznaczeniem S. Dodatkowo duże, 18-calowe felgi, tylni spojler, lusterka w kolorze aluminium, tylny dyfuzor, reflektory wykorzystujące technikę ksenonową i LED, 2 podwójne rury wydechowe.
Audi S3 Sportback - A3 na sterydachS3 wygląda agresywniej, jest obniżone o 25 mm w stosunku do zwykłego A3, wykorzystuje też sztywniejsze zawieszenie. Producent zastosował napęd Quattro, który pozwala na lepsze wykorzystanie mocy i ogranicza siły na kierownicy podczas ostrego przyspieszania.
Audi S3 Sportback - A3 na sterydachJednak w S3 najważniejsze jest serce. Do napędzania tej małej wyścigówki niemieccy inżynierowie zastosowali silnik o pojemności 2 litrów, posiadający moc 300 KM i dysponujący momentem obrotowym 380 Nm, co pozwala rozpędzić Sportback-a w 5 sekund do "setki".

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Audi S3 Sportback - A3 na sterydachAudi do przeniesienia napędu wykorzystuję automatyczną skrzynię biegów S-tronic lub przekładnię ręczną. Średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 6,9-litra (tak zapewnia producent). To niedużo, zważywszy że S3 może pędzić nawet 250 km/h.
Audi S3 Sportback - A3 na sterydachWe wewnątrz Sportback-a znajdziemy elementy w kolorze aluminium. Dostajemy wielofunkcyjną, sportową kierownicę, system multimedialny z ekranem dotykowym, a także nawigację MMI.

KOMENTARZE