Audi RS 6 Avant

Audi RS 6 Avant

Audi RS 6 Avant

dat/articles/2012-12/audi-rs-6-avant--152.jpg
Audi zaprezentowało kolejne wcielenie dużego sportowego kombi. Oczywiście chodzi o RS 6 Avant!

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Audi RS 6 Avant

Karoseria otrzymała pakiet aerodynamiczny, a w nadkolach znalazły się dwudziestocalowe koła.

Audi RS 6 Avant

W ekskluzywnie wykończonej kabinie dominuje skóra naturalna i Alcantara.

Audi RS 6 Avant

Na pokładzie znalazło się to, co Audi ma najlepsze: system telematyczny MMI uzupełniono ekskluzywnym zestawem nagłośnieniowym Bang & Olufsen, który oprócz 15 głośników zapewnia także dostęp do internetu.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Audi RS 6 Avant

A co Audi RS 6 kryje pod maską? Jest tam 4-litrowe V8 (560 KM/700 Nm), a w układzie napędu na cztery koła znalazł się ośmiobiegowy automat. Trzeba tu zaznaczyć, że jak na benzynowe turbo, ani moment obrotowy ani moc tej jednostki napędowej nie są wygórowane. Także z pewnością będzie co tuningować.

Audi RS 6 Avant

Osiągi nowego Audi RS6 w wersji Avant są niesamowite. Sprint do "setki" zajmuje 3,9 sekundy. Ciekawie wyglądają prędkości maksymalne, zależne od wykupionego pakietu: standardowe 250 km/h można podnieść do 280 km/h a nawet do 280 km/h w przypadku pakietu Dynamic Plus.

Audi RS 6 Avant

Audi RS 6 Avant mimo takich osiągów, zbliżających rodzinne kombi do supersamochodów, chce być tak "eko" jak to tylko możliwe. Spalanie ma średnio wynieść 9,8 l/100 km, zastosowano odłączanie połowy cylindrów podczas spokojnej jazdy. Czyli - jak znamy uwodzicielską naturę Audi RS - prawie nigdy.

Audi RS 6 Avant

Audi RS 6 Avant waży niemało i taką masę trzeba "mieć czym" zatrzymać. Dlatego standardem są wyczynowe hamulce oraz adaptacyjne, obniżone zawieszenie. Jeżeli to komuś nie wystarczy, może zamówić hamulce ceramiczne i jeszcze twardsze zawieszenie.

Audi RS 6 Avant

Ceny? W Wielkiej Brytanii będą rozpoczynały się od około 77 tys. funtów.

KOMENTARZE