Audi e-tron quattro - kolejny tryumf w Le Mans

Audi e-tron quattro - kolejny tryumf w Le Mans

Audi e-tron quattro - kolejny tryumf w Le Mans

dat/articles/2013-06/audi-etron-quattro-kolejny-tryumf-w-le-mans-387.jpg
Le Mans, 23 czerwca 2013: po raz drugi z rzędu, Audi wygrywa 24-godzinny wyścig w Le Mans, wystawiając wyścigową hybrydę z napędem quattro

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Audi e-tron quattro - kolejny tryumf w Le MansZgodnie z oczekiwaniami, dwunaste już zwycięstwo w Le Mans zdobyło Audi. Po zmianie przepisów, wszystkie trzy Audi R18 e-tron quattro mogły pokonać na jednym baku średnio o dwa krążenia mniej niż główna konkurentka, czyli Toyota. Dodatkowe pit stopy kierowcy musieli nadrabiać krótszym czasem przejazdu.
Audi e-tron quattro - kolejny tryumf w Le MansTrzy Audi R18 e-tron quattro z elektrycznym napędem na przednią oś, należały do najszybszych i najefektywniejszych samochodów. Również zwycięstwo w konkursie Michelin Green X Challenge, obejmującym ekologicznie najczystsze, najszybsze i najefektywniejsze prototypy, powędrowało do Ingolstadt i Neckarsulm.
Audi e-tron quattro - kolejny tryumf w Le MansDwunaste zwycięstwo zdobyła dla Audi hybryda z numerem startowym 2. Prowadzili ją na zmianę Loic Duval, Tom Kristensen i Allan McNish. Dla Duvala, który pole position wywalczył sobie w środę, było to pierwsze zwycięstwo w tym wyścigu. Allan McNish wygrał już po raz trzeci. Tom Kristensen tryumfował po raz dziewiąty.

KOMENTARZE