Audi A3 e-tron

Audi A3 e-tron

Audi A3 e-tron

dat/articles/2013-02/audi-a3-etron-247.jpg
Audi prowadzi intensywne prace nad elektryfikacją napędu. Na Salonie Samochodowym w Genewie producent zaprezentuje A3 e-tron

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Audi A3 e-tron

Osiągi Audi A3 e-tron ani trochę nie kojarzą się z ekologiczną ascezą. Przyspieszenie do pierwszej "setki" trwa 7,6 s a prędkość maksymalna to 222 km/h. Spalanie - niestety liczone z uwzględnieniem jazdy wyłącznie z napędem elektrycznym z naładowanymi akumulatorami - ma wynieść 1,5 l/100 km. Co istotne, zasięg na prądzie to 50 km, a "elektryczna" prędkość maksymalna wynosi 130 km/h.

Audi A3 e-tron

Silnik spalinowy Audi A3 e-tron to dobry znajomy: 1.4 TFSI, tutaj o mocy 150 KM. Towarzyszy mu stukonny silnik elektryczny. Układ wygląda następująco: silnik spalinowy -> sprzęgło -> silnik elektryczny -> skrzynia biegów DSG, która w Audi nazywana jest S-Tronic.

Audi A3 e-tron

Audi A3 e-tron potrafi jechać przy wykorzystaniu wyłącznie silnika 1.4 TSI, wyłącznie na prądzie oraz w trybie "mieszanym", czyli hybrydowym.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Audi A3 e-tron

Audi A3 e-tron pokazuje, na jaką przyszłość stawia marka. Mimo zaawansowanych silników spalinowych, których kolejne, jeszcze mocniejsze i oszczędniejsze wersje są już na biurkach inżynierów, przyszłość będzie... Elektryczna.

KOMENTARZE