Audi A2 anulowane

Audi A2 anulowane

Audi A2 anulowane

dat/articles/2013-01/audi-a2-anulowane-171.jpg
Audi A2 miało zadebiutować w 2015 roku jako główny konkurent BMW i3. Tak się jednak nie stanie...

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Audi A2 anulowane

Koncepcyjne Audi A2 pokazano w 2011 roku. Jak na tamte czasy wyróżnikiem samochodu była między innymi jego niska waga, sięgająca 1150 kg.

Audi A2 anulowane

Auto miało zamontowany poprzecznie z przodu silnik elektryczny (115 KM/270 Nm chwilowe, 82 KM/160 Nm trwale). Skrzyni biegów nie było, a w zasadzie była, tylko miała... Jeden bieg.

Audi A2 anulowane

Koncepcyjne Audi Q2 miało zasięg 200 km wg NEDC, a pełne ładowanie akumulatora oznaczało konieczność półtoragodzinnego postoju (przy dostępnej sieci trójfazowej - ładowanie z domowej sieci to już cztery godziny).

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Audi A2 anulowane

Szkoda tego samochodziku, bo wyglądał bardzo sympatycznie, ale doświadczenia zdobyte przy jego budowie mają nie pójść na marne. Audi planuje bowiem inwazję samochodów elektrycznych za kilka lat.

KOMENTARZE