Aston Martin CC100 - wyścigowy model w Goodwood

Aston Martin CC100 - wyścigowy model w Goodwood

Aston Martin CC100 - wyścigowy model w Goodwood

dat/articles/2013-07/aston-martin-cc100-wyscigowy-model-w-goodwood-410.jpg
Na tegorocznym festiwalu prędkości w Goodwood pojawił się nietuzinkowy koncepcyjny Aston Martin CC100

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Aston Martin CC100 - wyścigowy model w GoodwoodModel ten wystawiony był w padoku Michelin Supercar Paddock, gdzie zgromadzeni goście mogli podziwiać niezwykłe linie Astona oraz usłyszeć rasowe brzmienie jednostki napędowej zastosowanej do napędzania CC100.
Aston Martin CC100 - wyścigowy model w GoodwoodAston Martin CC100 został zbudowany przez brytyjską markę z okazji 100-lecia istnienia firmy. Koncept ma ponad 4 metry długości oraz 2 metry szerokości. Wykonany jest z włókna węglowego dzięki czemu jest o 400 kg lżejszy od modelu Vantage V12.
Aston Martin CC100 - wyścigowy model w GoodwoodSylwetka CC100 inspirowana była bezpośrednio przez model DBR 1 z 1959 roku, który wygrał wyścig Le Mans. Wygląd jego charakteryzuje się brakiem przedniej szyby i bocznymi wycięciami. Oczywiście jak na Astona przystało wyróżnia się także typowym grillem.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Aston Martin CC100 - wyścigowy model w GoodwoodDo napędu Astona Martna inżynierowie wykorzystali benzynową jednostkę o pojemności 6 litrów w układzie V12, która połączona jest z 6-biegową sekwencyjna skrzynią biegów. CC100 rozpędza się w 4 sekundy do 100 km/h, a prędkość maksymalna to 290 km/h. Niby to imponujące liczby, ale z drugiej strony najnowsza limuzyna Mercedesa klasy S w wersji S 63 AMG rozpędza się do "setki" równie szybko, podczas gdy jej kierowca może w tym czasie ziewać, a prezes na kanapie pracować na laptopie. Taki wyścig na prostej z dostojną luksusową limuzyną narobiłby sportowemu Astonowi wstydu!

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT