Alfa Romeo 4C Spider - światowa premiera

Alfa Romeo 4C Spider - światowa premiera

Alfa Romeo 4C Spider - światowa premiera

dat/articles/2015-01/alfa-romeo-4c-spider-swiatowa-premiera-509.jpg

Alfa Romeo 4C Spider została oficjalnie zaprezentowana podczas odbywającego się w Detroit salonu samochodowego. Pokazano wersję produkcyjną, przeznaczoną na rynek północnoamerykański

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Alfa Romeo 4C Spider - światowa premieraGłówna cecha charakteryzująca Alfę Romeo C4 Spider to oczywiście możliwość pozbawienia auta dachu. Dzięki sztywności wynikającej z jednobryłowego nadwozia wykonanego z włókna węglowego, inżynierom Alfa Romeo udało się zmniejszyć do minimum różnice w masie pomiędzy 4C Spider a 4C Coupé.
Alfa Romeo 4C Spider - światowa premieraInżynierowie Alfa Romeo wykorzystali do produkcji nadwozia włókno szklane i węglowe czyli kompozyty o wysokiej wytrzymałości. Inżynierowie nie pominęli nawet przedniej i bocznych szyb - zastosowane w nich szkło jest cieńsze w stosunku do standardowo montowanych w samochodach. Ostatecznie nawet dwa przednie sportowe fotele wykonane są z kompozytowych materiałów.
Alfa Romeo 4C Spider - światowa premieraAlfa Romeo 4C Spider wyposażona jest w pokryte skórą sportowe fotele, pokrytą skórą sportową kierownicę, spłaszczoną w dolnej części, sterowanie skrzyni biegów umieszczone na kierownicy oraz aluminiowe pedały. Starannie dobrana skóra z ozdobnymi przeszyciami jest dostępna w standardzie w Alfie Romeo 4C Spider.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Alfa Romeo 4C Spider - światowa premieraAnalogowe zegary zastąpiono 7-calowym, kolorowym wyświetlaczem, który pokazuje informacje o samochodzie. Nowością w gamie Alfy Romeo 4C jest system audio cenionej firmy Alpine. Umożliwia on: połączenia telefoniczne Bluetooth, streaming Bluetooth, komunikację przez wejście USB lub interfejs iPod i odczyt CD/MP3. Poza tym, radio Alpine zapewnia dostęp do radia HD i do SiriusXM Radio.
Alfa Romeo 4C Spider - światowa premieraSilnik Alfy 4C Spider to czterocylindrowa jednostka napędowa o pojemności zaledwie 1750 cm3. Jest to konstrukcja z turbodoładowaniem, aluminiowym korpusem i podwójnym wydechem. Motor wyposażono w podwójny wariator faz rozrządu, czyli zmieniane jest położenie zarówno wałka zaworów ssących, jak i wydechowych. Napęd ma moc 237 KM, co może samo w sobie nie jest imponoującym osiągnięciem, jednak Alfa Romeo 4C Spider waży naprawdę bardzo mało.
Alfa Romeo 4C Spider - światowa premieraSystem DNA oferujący cztery ustawienia, w tym tryb "Race", dostosowuje ustawienia silnika, układu kierowniczego, napędu, mechanizmu różnicowego Alfa Electronic Q2 oraz elektronicznej kontroli stabilności (ESC) do potrzeb kierowcy. W trybie Race można włączyć system Launch Control, który umożliwia Alfie Romeo 4C Spider osiągniecie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy.
Alfa Romeo 4C Spider - światowa premieraAlfa Romeo 4C Spider pojawi się w europejskich salonach latem 2015 roku. Na cenę nowej Alfy będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać.

KOMENTARZE