Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości
Podczas zlotu GTI nad Wörthersee VW zaprezentował "GTI Roadster" o mocy 503 KM, stworzonego dla gry na konsolę PS3 "Gran Turismo 6". Pokazano także studyjnego Golfa R 400. To trzeba zobaczyć!
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

Zlot GTI nad Wörthersee to święto miłośników samochodów. Między 28 a 31 maja gościło ponad 150 tys. fanów GTI. Stało się już tradycją, że na zlocie ma miejsce światowa premiera pojazdu koncepcyjnego, który Volkswagen tworzy specjalnie na ten zlot.

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości GTI Roadster jest rezultatem współpracy między Volkswagenem i Sony Computer Entertainment i został stworzony dla gry "Gran Turismo 6" na Sony PS3. Volkswagen przeniósł "GTI Roadster, Vision Gran Turismo" ze świata wirtualnego do rzeczywistości. W tym roku nad Wörthersee zaprezentowany został także wyjątkowy Golf GTI, o którego tuning zadbali uczniowie Volkswagena.
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości "GTI Roadster, Vision Gran Turismo" to otwarte, dwuosobowe auto napędzane silnikiem V6 biturbo 3.0 o mocy 503 KM. Potężna moc silnika TSI jest przenoszona na wszystkie koła (napęd 4MOTION) o rozmiarze 20 cali, przez 7-biegową przekładnię dwusprzęgłową (DSG). Na przyspieszenie do 100 km/h ten ważący 1.420 kg samochód sportowy potrzebuje zaledwie 3,6 sekundy.
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości Zespół designerów pod kierownictwem Klausa Bischoffa stworzył "GTI Roadster" jako rozwinięcie wizualnej koncepcji przedstawionego w 2013 roku nad Wörthersee studyjnego "Design Vision GTI". Uwagę zwraca duże tylne skrzydło pokrytego czerwonym metalicznym lakierem modelu GTI oraz drzwi otwierające się w górę i do przodu.
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

GTI Roadster ma krótszy rozstaw osi (2.494 mm), niż seryjne GTI. Ze względu na niewielką wysokość (1.090 mm) i ekstremalną szerokość w stosunku do wysokości (1.894 mm), proporcje są wyjątkowo sportowe. We wnętrzu konceptu GTI Roadster, zgodnie z zasadami obowiązującymi w samochodach wyścigowych, projektanci świadomie zrezygnowali z elementów dekoracyjnych.

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

Oprócz modelu GTI Roadster, Volkswagen prezentuje także Golfa R 400. Pokazuje on sportowy potencjał serii Golfa, który zadebiutował dokładnie przed 40 laty i stał się jednym z najpopularniejszych samochodów na świecie. Stworzone przez Volkswagen R GmbH ekstremalnie sportowe auto rozwija moc odpowiednią do swojej nazwy - 400 KM. I jest to, mówiąc delikatnie, wyraźnie więcej, niż mają do dyspozycji właściciele najchętniej kupowanego ognistego kompaktu na świecie, jakim jest Volkswagen Golf GTI.

Czy jest szansa że zapłacisz tańsze ubezpieczenie OC za Twoje auto? Przeczytaj o tym w naszym artykule o ubezpieczeniach!

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości Silnik 2.0 TSI, z genami wyścigowego Polo WRC, przyspiesza Golfa do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 280 km/h. Maksymalny moment obrotowy 450 Nm jest dostępny już od 2.400 obr./min.
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości Dynamicznego Golfa R 400 charakteryzuje dbałość o każdy detal, począwszy od silnika, przez stały napęd na wszystkie koła 4MOTION, sportowe zawieszenie aż po zmodyfikowane nadwozie. Golf R 400 pokryty jest lakierem Silver Flake, dach ma kontrastowy, czarny kolor z połyskiem, a obudowy lusterek wykonano z karbonu.
-> Zobacz jak jeździ mocna Octavia RS
-> Obejrzyj zdjęcia używanego megaklasyka Golfa II
-> Zobacz inne koncepty Volkswagena