Nowy Renault Espace - od maja w polskich salonach

Nowy Renault Espace - od maja w polskich salonach
Nowy Espace trafi do sprzedaży w Polsce w maju. Będzie oferowany w trzech poziomach wyposażenia: Life, Zen oraz Initiale Paris

Nowy Renault Espace - od maja w polskich salonach

Jak na dużego rodzinnego vana (który bardzo chce być SUV-em) przystało, Renault Espace będzie można kupić także w wersji siedmioosobowej. W specyfikacji LIFE można liczyć na reflektory LED, panoramiczną przednią szybę sięgającą na dach, przemyślane wnętrze z wieloma możliwościami konfiguracji, multimedia R-LINK 2 w postaci tabletu z prawie dziewięciocalowym ekranem, system kamer 360 stopni, przednie i tylne czujniki parkowania.

Nowy Renault Espace - od maja w polskich salonach

W wersji ZEN jest jeszcze ciekawiej, o ile lubicie automatyczną skrzynię biegów EDC: do karty dań dodano system Renault Multi Sense. Tutaj wkracza do akcji zaawansowana technika, która pozowala na profilowanie wrażeń z jazdy poprzez zmianę brzmienia silnika, twartości amortyzatorów, reakcji układu kierowniczego, momentu zmiany biegu, a nawet oświetlenia wnętrza. Nie zabraknie także monitoringu martwego pola lusterek wstecznych, który pomoże wtedy, gdy zagapisz się i zmienisz pas nie patrząc, czy coś nie nadjeżdża z tyłu. System co prawda siłą nikogo od zmiany pasa nie powstrzyma, ale ostrzeże odpowiednio wcześnie, żeby uniknąć kolizji.

Nowy Renault Espace - od maja w polskich salonach

Nie zabraknie też wersji INITIALE PARIS, w której zadebiutuje nowy kolor nadwozia w odcieniu fioletu. Będą też 19-calowe felgi, skórzana tapicerka (ze skórą Nappa!), elektrycznie regulowane przednie siedzenia z podgrzewaiem, pamięcią ustawień, a nawet masażem.

Zanim przeczytasz więcej, zobacz inne nasze artykuły:

Nowy Renault Espace - od maja w polskich salonach

Na tym lista wyposażenia Renault Espace w wersji Initiale Paris oczywiście się nie kończy. Dlatego w tym samochodzie znalazł się także system nagłośnieniowy sygnowany przez BOSE, inteligentne światła drogowe, układ utrzymania pojazdu na pasie ruchu, a także ostrzeganie o przekroczeniu dozwolonej prędkości, odczytanej ze znaków drogowych. Pakiet bezpieczeństwa to aktywna kontrola odległości od poprzedzającego pojazdu, asystent parkowania Easy Park Assist, kamera cofania, a także elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika. Nie zabraknie także od niedawna popisowego dania Renault, czyli systemu skrętu czterech kół 4CONTROL.

Nowy Renault Espace - od maja w polskich salonach

A co pod maską? Dwa diesle Energy dCi o mocach 130 lub 160 koni mechanicznych (ten drugi z automatyczną skrzynią biegów EDC i dwiema turbosprężarkami) konkurują z 200-konnym silnikiem benzynowym. Nowe Renault Espace będzie oferowane w cenie 119 000 zł (Life Energy dCi 130), 155 900 zł (Initiale ParisEnergy TCe 200 EDC) lub 163 000 zł (Initiale Paris Energy dCi 160 EDC).

Polecamy Ci także inne nasze artykuły na motospace.pl:

KOMENTARZE

Ładuję komentarze...