McLaren P1 - rusza produkcja

McLaren P1 - rusza produkcja
Podczas prezentacji McLarena P1 zorganizowanej w Holandii, jeden z przedstawicieli firmy potwierdził, iż model ten wszedł już do produkcji
McLaren P1 - rusza produkcja
Brytyjska firma nie opublikowała jednak żadnej oficjalnej informacji na ten temat, zasłaniając się "dobrem klientów" i ochroną ich prywatności. W sumie powstanie 375 sztuk tego modelu. Każda będzie kosztowała około miliona euro.
McLaren P1 - rusza produkcja
P1 został wyposażony w hybrydowy układ napędowy, obejmujący umieszczony centralnie silnik V8 twin-turbo o pojemności 3,8 litra oraz silnik elektryczny. Łączna moc zestawu to 916 KM, natomiast moment obrotowy osiąga maksymalną wartość 900 Nm. Kierowcę wspomaga również siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna przekazująca napęd na tylne koła. Samochód będzie mógł pracować w trybie w pełni elektrycznym, który pozwala na przejechanie do 20 kilometrów ze średnią prędkością 50 km/h.
McLaren P1 - rusza produkcja
Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje poniżej 3 sekund, sprint od 0 do 200 km/h trwa 7 sekund, a prędkość 300 km/h jest osiągana po zaledwie 17 sekundach. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do... 350 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT