Lancia Fulvia Coupe Concept

Lancia Fulvia Coupe Concept
Włosi zawsze byli niedoścignieni w tworzeniu pięknych samochodów. Lancia prezentuje najnowszy koncept ? małe coupe o nazwie Fulvia
Lancia Fulvia Coupe Concept
Włosi niemal od zawsze budowali piękne małe kabriolety i coupe, a Fiat, Lancia, i Alfa Romeo miały takie modele w swojej gamie. Pozwalały one poczuć trochę wolności za rozsądną cenę. Niestety w dzisiejszych czasach dominują kompakty, SUV-y i crossovery. Tym bardziej kibicujemy Lancii i jej nowemu konceptowi.
Lancia Fulvia Coupe Concept
Lancia nie będzie demonem prędkości. Inżynierowie zamontowali jednostkę o pojemności 1,8 litra, która generuje moc 140 KM, co pozwala na rozpędzenie Fulvii do 213 km/h. Pierwszą "setkę" osiągniemy w 8,6 sekundy.
Lancia Fulvia Coupe Concept
Lancia Fulvia niewiele waży i ma bardzo przyzwoity stosunek masy do mocy: każdy koń mechaniczny musi poruszyć jedynie siedem kilogramów wagi samochodu. Dzięki temu małe włoskie coupe ma się świetnie prowadzić oraz niewiele palić. Według producenta zużywa średnio 7,3 litra benzyny na każde pokonane 100 km.
Lancia Fulvia Coupe Concept
W środku został pieczołowicie dopracowany: od trójramiennej kierownicy, poprzez przełączniki, nawiewy, zegary, po drewniane dodatki. Niestety, Fiat przeżywa poważne problemy finansowe i nie wiadomo, czy koncept Lancii wejdzie do produkcji.

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT