Jaguar XFR-S

Jaguar XFR-S
Jaguar zaprezentował swojego najmocniejszego sedana. XFR-S jest ekstremalną odmianą limuzyny XF
Jaguar XFR-S Nowa wersja napędzana jest 5-litrowym silnikiem V8 ze sprężarką mechaniczną, wytwarzającym moc 550 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości 680 Nm.
Jaguar XFR-S Jaguar zyskał 40 koni mechanicznych w stosunku do wersji oznaczonej XF-R. Tym samym stał się najszybszą limuzyną w historii firmy.
Jaguar XFR-S Silnik nowego jaguara XFR-S współpracuje z 8-stopniową przekładnią automatyczną, przekazującą moc na tylne koła.
Jaguar XFR-S Układ kontroli trakcji oraz elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego zostały przeprojektowane na potrzeby nowego modelu Jaguara.
Jaguar XFR-S W aucie zostały zastosowane 20-calowe felgi z lekkich stopów przez które można dostrzec potężne tarcze hamulcowe z równie imponującymi zaciskami.
Jaguar XFR-S Jaguar XFR-S wyróżnia się większymi wlotami powietrza w zderzaku i błotnikach oraz poszerzonymi nakładkami progów.
Jaguar XFR-S Na klapie bagażnika pojawił się pakiet aerodynamiczny w postaci dużego spoilera wykonanego z włókna węglowego, a w zderzaku zagościł większy dyfuzor.
Jaguar XFR-S

Nowy Jaguar XFR-S przyspiesza do pierwszej "setki" w 4,6 s a prędkość maksymalna to elektronicznie ograniczone 300 km/h.

Jaguar XFR-S XFR-S oferowane będzie w limitowanej serii. Na Stany Zjednoczone przewidziano jedynie 100 sztuk. Cena Jaguara zaczynać się będzie od 99 000 dolarów z sztukę.