eWheelDrive - eksperymenty z elektrycznym napędem

eWheelDrive - eksperymenty z elektrycznym napędem
Niemiecki producent wraz z firmą Shaeffler zaczął testować samochód o tajemniczej nazwie eWheelDrive zbudowany w oparciu o Forda Fiestę

eWheelDrive - eksperymenty z elektrycznym napędemKoncepcja tego samochodu zakłada, że będzie wyposażony w dwa silniki elektryczne montowane w kołach. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce pod maską Forda Fiesty, gdzie zwykle jest montowany konwencjonalny silnik spalinowy.
eWheelDrive - eksperymenty z elektrycznym napędemeWheelDrive ma pomóc w zaprojektowaniu samochodu, który gabarytami będzie porównywalny do 2-miejscowego auta, a będzie mógł przewozić czterech pasażerów. Dodatkowo w przyszłości wszystkie koła mają być skrętne tak, aby można je było ustawić równolegle i parkować w ciasnych miejscach.
eWheelDrive - eksperymenty z elektrycznym napędemPodzespoły tego elektrycznego auta takie jak silniki, układ hamulcowy czy układ chłodzenia zostały zintegrowane w piastach kół. eWheelDrive ma pomóc w opracowaniu samochodów przyszłości, które będą zajmowały mniej miejsca na ulicach.

Zanim przeczytasz więcej, zobacz inne nasze artykuły:

eWheelDrive - eksperymenty z elektrycznym napędemFord ma rozpocząć współpracę z firmami Schaeffler, Continental i RWTH-Aachen oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Regensburgu. Wspólny zespół ma pracować nad projektem MEHREN (Multimotor Electric Vehicle with Highest Room and Energy Efficiency).

Polecamy Ci także inne nasze artykuły na motospace.pl:

KOMENTARZE

Ładuję komentarze...