Dziewczyny na salonie w Paryżu

Tym razem zapraszamy do obejrzenia piękniejszej strony salonu samochodowego w Paryżu. Hostessom w obiektywie naszego fotografa towarzyszą informacje na temat imprezy
Dziewczyny na salonie w Paryżu Salon samochodowy w Paryżu ma bogatą historię. Pierwsza jego odsłona miała miejsce w 1898 roku i była to pierwsza tego typu impreza na świecie.
Dziewczyny na salonie w Paryżu Wtedy to odwiedziło ją około 140 tys. zwiedzających, by podziwiać 232 wystawiane modele.
Dziewczyny na salonie w Paryżu Od roku 1901 impreza odbywała się w Grand Palais, a w roku 1902 na paryskim salonie zawitało światło elektryczne. 230 tys. zwiedzających przyszło by zobaczyć auta w nowym świetle. Dziewczyny na salonie w Paryżu W roku 1904 Grand Palais okazał się już za mały, dlatego część wystawców przeniesiono do innych lokalizacji.
Dziewczyny na salonie w Paryżu W roku 1913 wystawiono Forda model T, rozpoczynając erę masowej produkcji samochodów. Dziewczyny na salonie w Paryżu W roku 1919 impreza zmieniła nazwę na Salon de l'Auto. Dziewczyny na salonie w Paryżu Siedem lat później swą obecność zaznaczyły silniki sześciocylindrowe, odzwierciedlając wpływy amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Zanim przejdziesz dalej - sprawdź, czy możesz zapłacić tańsze ubezpieczenie OC za Twoje auto!

Dziewczyny na salonie w Paryżu W latach trzydziestych ubiegłego wieku auta zyskały smuklejsze sylwetki, pojawiły się także pierwsze modele z przednim napędem. Dziewczyny na salonie w Paryżu Mimo niepewnych czasów, paryski salon z roku 1936 okazał się sukcesem, pokazano tam np. Peugeota 302, Fiata 500 Topolino. Dziewczyny na salonie w Paryżu W roku 1946 salon w Paryżu odżył na nowo. Odwiedziło go aż 809 tys. osób.
Dziewczyny na salonie w Paryżu 16 lat później wystawę przeniesiono do Porte de Versailles, gdzie zajmowała powierzchnię 100 tys. metrów kwadratowych. Dziewczyny na salonie w Paryżu Gwiazdami salonów w Paryżu były w tamtych czasach samochody takie jak Peugeot 404, Opel Rekord, Renault 8, Rover 2000, BMW 1500. Dziewczyny na salonie w Paryżu Slogan reklamowy Fiata z roku 1969 mówiący o tym, że czasy się zmieniają, a z nimi samochody, świetnie oddaje klimat tego okresu.

Zanim przejdziesz dalej, zobacz także...

Dziewczyny na salonie w Paryżu Od roku 1976 Paris Motor Show zaczął się odbywać co dwa lata, zamiennie z salonem we Frankfurcie. Paryska impreza odbywa się w lata parzyste. Dziewczyny na salonie w Paryżu W roku 1988 Paris Motor Show przybrał miano Mondial de l'Automobile. Dziewczyny na salonie w Paryżu Impreza stale się rozrastała - obecnie przybywa na nią około tysiąca wystawców.
Dziewczyny na salonie w Paryżu Podczas gdy w roku 1954 liczba zwiedzających przekroczyła milion, w roku 2004 było ich już prawie półtora miliona. Dziewczyny na salonie w Paryżu Dziś salon samochodowy w Paryżu pozostaje jednym z najważniejszych miejsc, gdzie można podziwiać produkty i prototypy modeli przemysłu motoryzacyjnego, albo po prostu - wybrać swoje przyszłe auto. Dziewczyny na salonie w Paryżu Aby zapoznać się z nowościami salonu samochodowego w Paryżu kliknij TUTAJ

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT