Audi 1.6 TDI Ultra ma palić 3,2 l/100 km

Audi zaprezentowało najbardziej oszczędny z seryjnie produkowanych modeli koncernu. Wyposażone w silnik o mocy 110 KM Audi A3 1.6 TDI ultra ma zużywać średnio 3,2 litra oleju napędowego na 100 km
Audi 1.6 TDI Ultra ma palić 3,2 l/100 km

Audi A3 1.6 TDI ultra rozpędza się do "setki" w nieco ponad dziesięć sekund, a maksymalnie może jechać nawet 200 km/h. Te wartości z pewnością nie szokują, ale jeżeli powiemy, iż oszczędne spalanie pozwala przejechać na 50-litrowym baku nawet półtora tysiąca kilometrów, to osiągi okażą się już nie takie znowu przeciętne.

Audi 1.6 TDI Ultra ma palić 3,2 l/100 km

Audi A3 1.6 TDI Ultra jest równie praktyczne i kofortowe, jak pozostałe wersje tego modelu. Ma w standardzie klimatyzację (a były czasy, kiedy A3 w Polsce było oferowane bez klimy), radio (bywało że i to był dodatkowo płatny luksus) i elektrycznie sterowane podnośniki szyb. Ultra można mieć zarówno jako hatchback 3d jak i Sportback (czyli nic innego jak pięciodrzwiowy hatchback).

Audi 1.6 TDI Ultra ma palić 3,2 l/100 km

Audi A3 1.6 TDI Ultra waży zaledwie 1205 kg, a pamiętajmy, że to diesel klasy premium. Nadwozie zostało obniżone o piętnaście milimetrów, aby poprawić aerodynamikę - przy niższym prześwicie mniej powietrza dostaje się pod auto i opór powietrza jest przez to mniejszy. Aczkolwiek podejrzewamy, że wersja Ultra może też mieć dedykowane panele podłogowe, poprawiające aerodynamikę także od spodu auta. Co ciekawe wersja Ultra ma opony o szerokości 205, a więc nie żadne eko-rowerowe maleństwa.

Audi 1.6 TDI Ultra ma palić 3,2 l/100 km

To Audi A3 to pierwszy model tej serii oznaczony jako Ultra. Nie wiadomo do końca jak interpretować tę nazwę, czy auto jest ultrawydajne, czy ultraoszczędne - ale oba określenia dobrze do niego pasują.

Audi 1.6 TDI Ultra ma palić 3,2 l/100 km

A3 1.6 TDI Ultra ma stać się zarzewiem całej linii modeli i to zarówno z silnikami TDI jak i TFSI. Wszystkie te auta ma łączyć niska emisja szkodliwych spalin i oszczędne zużycie paliwa.